TOP 5 dziwnych przedmiotów, które znaleźliśmy w kanalizacji

Nie od dziś wiadomo, że dla wielu ludzi kanalizacja stanowi drugi śmietnik. Resztki jedzenia, nawilżane chusteczki, a nawet pieluchy czy pozostałości po materiałach budowlanych niestety często lądują w sedesie czy umywalce, wrzucone tam przez nieodpowiedzialnych użytkowników. Niektórym ludziom zdarza się jednak spuszczać w kanalizacji przedmioty tak nietypowe, że odruchowo zastanawiamy się, z jakich powodów mogły się tam znaleźć.

Najdziwniejsze rzeczy znalezione w kanalizacji

Wrzucanie do kanalizacji przedmiotów, które nie powinny się tam znaleźć, jest nielegalne i stanowi zagrożenie dla użytkowników budynku. Mogą one bowiem zapychać toaletę i w efekcie prowadzić do poważnej awarii pionu kanalizacyjnego, a tym samym – do zalania pomieszczeń użytkowych brudną, cuchnącą wodą. Mimo to wiele osób wciąż wrzuca do sedesu przedmioty zakazane przez prawo, które odkrywane są podczas odbioru nieczystości. Należą do nich m.in.:

  1. Lekarstwa i akcesoria medyczne – niektórym ludziom wydaje się, że toaleta to doskonałe miejsce na przeterminowane tabletki i inne leki, a nawet plastry, bandaże czy plastikowe pojemniki po lekach. Niestety, tego typu przedmioty tworzą złogi, które po pewnym czasie zapychają kanalizację.
  2. Telefony komórkowe – zjawisko zaskakująco częste. Najprawdopodobniej wynika z faktu, że wielu z nas siada na toalecie, nie wyjąwszy uprzednio telefonu z kieszeni. W efekcie aparat wysuwa się, wpada do sedesu i znika w rurze, zanim zdążymy go wydobyć.
  3. Ubrania – w kanalizacji nierzadko można znaleźć bieliznę. Oprócz majtek zdarzają się tu jednak także i znacznie bardziej zaskakujące elementy odzieży, takie jak pełnowymiarowa odzież wierzchnia.
  4. Narzędzia – to, że tego typu przedmioty lądują w pionie kanalizacyjnym, można przypisać nieporadnym próbom samodzielnego przeprowadzania przez domowników drobnych napraw w łazience. Chwila nieuwagi i młotek lub śrubokręt wpadają do toalety czy umywalki, dzieląc w ten sposób los telefonów komórkowych.
  5. Małe zwierzęta – to zdecydowanie najsmutniejsze i całkowicie niezrozumiałe znalezisko. Nieodpowiedzialni właściciele zwierząt często pozbywają się niechcianych miotów kociąt lub szczeniąt, spuszczając je w kanalizacji. Pamiętajmy, że jest to działanie okrutne i niczym nieusprawiedliwione, a przy tym nielegalne. Zamiast zabijać nowonarodzone młode, zapobiegnijmy problemowi raz na zawsze, poddając nasze zwierzę sterylizacji.
Wróć